Pinar del Rio Gezilecek Yerler

Pinar del Rio, tarım bakımından Küba’nın en gelişmiş şehridir ve halkın neredeyse tamamı şekerkamışı ve tütün gibi tarım ürünlerinden elde ettikleri gelirler ile yaşamlarını sürdürmektedirler. Soyyetlerin dağılmasından sonra bu ürünlerin ticareti azalmış ve olumsuz yönde etkilenmiştir. Bu yüzden, bir çok insan Havana başta olmak üzere büyük şehirlere göç etmeye başlamıştır. Şehrin nüfusu önemli derecede azalma göstermiş ancak günümüzde kalan insanlar, halen bu tür işlerle uğraşmaya devam etmektedir ve bu şehir Küba’nın en batıdaki yeri olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca, şehrin Vinales vadisi yaklaşık 200 milyonluk geçmişi ile ön plana çıkan çok önemli bir kara parçasıdır.

Pinar del Rio, Küba’nın büyüleyici bir bölgesidir. Adanın batı ucunda yer almaktadır. Bu bölgede çok sayıda doğal ve kültürel yer var. Küba, Sierra del Rosario, Cordillera de Guaniguanico ve Sierra de los Organos’un üçlü sıradağları, sadece ünlü UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne değil, ülkenin en gözde turistik bölgesi olan Viñales Vadisi’ne kadar uzanmaktadır.

Guanahacabibes Yarımadası, Küba’nın en batı noktasına kadar giden bölgenin diğer bir fantastik doğal bölgesidir. Pinar del Rio, aynı zamanda Maria la Gorda ve Cayo Levisa dahil olmak üzere muhteşem dalış alanları ve plajları ile ünlüdür. Pinar del Rio’daki en iyi turistik yerler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki kılavuza göz atmanızda fayda bulacaksınızdır.

Viñales Vadisi

Nefes kesici Viñales Vadisi, Küba’nın en önemli turistik yerlerinden biridir. Eyaletin en önemli özelliklerinden biri olan UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bölge özelliği taşımasıdır. Geleneksel tarım teknikleri, tütün (ve diğer ürünler) tarlaları ile ilgileniyorsanız, Küba’da ziyaret edilecek en iyi yer bu vadi. Viñales Vadisi, yürüyüşçüler ve kaya tırmanışçıları arasında da oldukça popülerdir. Ayrıca bölgede vadiyi turistler için daha da çekici kılan çok sayıda muhteşem bir mağara bulunmaktadır. Bölgenin florası ve faunası da doğa severler için şaşırtıcı ve şok edici derece güzel diyebiliriz.

Guanahacabibes Yarımadası

Küba’nın en batı noktası Guanahacabibes Yarımadası’dır. Yarımadanın bir kısmı, Pinar del Rio’nun önemli bir biyosfer rezervidir. Onu çevreleyen sular, kırmızı mercan ve dikenli ıstakoz için önemli balık avlama alanlarıdır, güzel mercan resiflerinden bahsetmezler. Yarımadanın korunan alanı Küba’nın en büyük biyosfer rezervlerinden biri olarak kabul edilir. Bir kuş gözlemcisiyseniz yarımadanın ziyaret edilmesi gereken en iyi yerlerden biridir. Burada yaşayan onlarca tür var.

Maria la Gorda

İyi bir plaj ve dalış yeri arıyorsanız, Maria la Gorda mükemmel bir seçimdir. Turistler için Pinar del Rio’nun öne çıkan noktalarından biridir. Guanahacabibes Yarımadası’nda bulunabilir en iyi noktalar arasında yer alır. Uluslararası Dalış Merkezi, Maria la Gorda, Küba’nın batı kesimini ziyaret eden dalgıçlar arasında çok ünlüdür. Muhteşem dalış alanlarının yanı sıra, Maria la Gorda eko turizmi uygulamak için çok popülerdir.

Cayo Levisa

Pinar del Rio’daki bir diğer harika turistik mekan Cayo Levisa’dır. Güneşli plajlar, su sporları seçenekleri, sığ ve derin dalış alanları ve harika bir konaklama yeri arıyorsanız, Cayo Levisa ilde mükemmel bir yer. Bu güzel adada kesinlikle unutulmaz bir tatil yapacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here